بلاگ

– آخرين وضعيت پرونده داوطلبان شبهه‌دار آزمون سراسري

توسط در اخبار کنکوری 21 خرداد 1403

سرپرست سازمان ملي سنجش و ارزشيابي نظام آموزش کشور، با تاکيد بر اينکه ديوان عدالت اداري پرونده‌هاي داوطلبان داراي شبهه را به هيات عالي ارجاع مي‌دهد، گفت: هنوز هيچ نتيجه‌اي از اين پرونده‌ها به اين سازمان ارسال نشده است.
دکتر عبدالرسول پور عباس، ضمن بيان اين مطلب، به آخرين وضعيت رسيدگي به پرونده داوطلبان شبهه‌دار آزمون سراسري اشاره کرد و گفت: ما در آزمون‌هاي سراسري سال‌هاي 1402 هيچ داوطلبي به عنوان داوطلب داراي شبهه نداشتيم؛ اما داوطلباني که قبل از اين سال به عنوان داوطلبان شبهه‌دار شناخته مي‌شوند، براساس مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، پرونده آنها در هيات تجديد نظر سازمان ملي سنجش و ارزشيابي نظام آموزش کشور و پس از آن در هيات‌هاي عالي تجديد نظر مورد بررسي قرار مي‌گيرد.
وي در ادامه تصريح کرد: در حال حاضر، پرونده‌هاي داوطلباني که شبهه‌دار بوده‌اند، به هيات‌هاي عالي تجديد نظر ارجاع داده مي‌شود تا در اين هيات مورد بررسي مجدد قرار بگيرد.
سرپرست سازمان ملي سنجش و ارزشيابي نظام آموزش کشور، تاکيد کرد: در نوبت اول آزمون سراسري امسال ۲۵ داوطلب به دليل اينکه تجهيزات تقلب به همراه داشتند، به عنوان داوطلب متقلب شناخته مي‌شوند و براساس ماده ۱۰ محروميت‌هايي شامل اين داوطلبان خواهد شد.
دکتر پورعباس همچنين يادآور شد: پرونده داوطلباني که قبل از سال ۱۴۰۰ به عنوان داوطلب داراي شبهه شناخته مي‌شدند نيز در مرحله‌اي بود که ما حکم خود را در سازمان ملي سنجش صادر کرديم و اين داوطلبان به ديوان عدالت اداري شکايت کردند. در حال حاضر ديوان عدالت اداري پرونده اين داوطلبان را به هيات عالي تجديد نظر ارجاع مي‌دهد و احتمالاً اين پرونده‌ها در حال رسيدگي است، اما نتيجه‌اي در مورد آنها به سازمان ملي سنجش و ارزشيابي نظام آموزش کشور منعکس نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *